עקוב אחרינו

חדש ב-MyHeritage: רשימת הנכנסים לניו יורק

תגובות5

MyHeritage שמחה להשיק את אוסף חדש ומשמעותי: רשימת הנכנסים לניו יורק בין השנים 1820-1957. אוסף זה, שניתן לחפש בו גם באמצעות SuperSearch הינו תוספת משמעותית לכל אדם המחפש קרובים שנכנסו לארה"ב. האוסף כולל שמות מלאים, שמות בני משפחה, תאריכים רלוונטיים, מדינת המוצא, כתובות, מקצועות, שמות חברים ועוד. שפע המידע החדש שקיים עשוי להפיח חיים חדשים בכל מחקר משפחתי ולהוסיף סיפורים לא ידועים על האופן שבו בני משפחה עקרו בעבר את חייהם וחידשו אותם בארצות הברית.

אוסף זה הינו מקור מידע ייחודי, שכן הוא מאגד תחתיו מידע שהשתרע על פני שנים שהתאפיינו בנתוני הגירה כלל עולמית גבוהה, בין השאר בגלל שתי מלחמות העולם שהתרחשו באותה תקופה. על כן ניתן למצוא ברשימות פליטים רבים שברחו מזוועות המלחמות לארה"ב והיו חייבים לעבור דרך אליס-איילנד, אשר פתח את שעריו ב-1 בינואר 1892.

כדי להפוך את האוסף למקיף עד כמה שניתן, הוכנסו גם רשומות נוספות הקשורות לכניסת מהגרים למדינה. לפני שעברו המהגרים דרך אליס-איילנד, התחנה המרכזית שבו היו צריכים להירשם בדרכם לניו יורק נקראה Castle Garden אשר נפתחה בשנת 1855. בנוסף לכך, עוד לפני תחנת Castle Garden התקבלו מהגרים בכמה נמלים מרכזיים אחרים ברחבי העיר. כמו כן, עם התפתחות אמצעי התחבורה בעולם בשנות ה-40 וה-50 של המאה הקודמת, החלו להגיע מהגרים גם במטוסים לשדות תעופה שונים בעיר ובסביבתה. כל אלה ועוד נמצאים, כאמור, בתוך האוסף הזמין לחיפוש מיידי.

החל משנת 1897 החלו פקידי ההגירה לבקש מאלה שנכנסו לארצות הברית את השם והכתובת של קרוב משפחה או ידיד שלהם בארה"ב. בשנת 1907 הם החלו לבקש גם את השם והכתובת של בני משפחה בארץ מולדתם והפרטים כולם הוזנו למסד הנתונים ב-MyHeritage. התוצאה: 26.6 מיליון שמות נוספים המופיעים באוסף. יתר על כן, רבים מן מהגליונות שנכתבו בזמנו מתפרשים על פני מספר עמודים, דבר שעשוי לגרום למשתמשים לפספס פרטים חשובים. MyHeritage פתרה את הבעיה באופן הבא: עבור כל שם שמתקבל בתוצאת חיפוש יופיעו במסמך אחד כל התוצאות הרלוונטיות מתוך כל העמודים השונים שבגליונות שנכתבו בזמנו על ידי פקידי ההגירה בזמנו. זוהי הפעם הראשונה שחברה כלשהי מצליחה להציג את כל המידע הרלוונטי במסמך יחיד.

אפילו צ'רלי צ'פלין ברשימות

בין הרשומות ניתן למצוא דמויות חשובות שהשפיעו לא רק על ההיסטוריה של ארה"ב, אלא של העולם כולו, לדוגמא צ'רלי צ'פלין. מעניין לראות כי צ'פלין, אשר לימים הפך לאחד האנשים המפורסמים והעשירים ביתר בעולם, נכנס לארה"ב עם 45 דולרים בלבד. כאשר נשאל מה היעד הבא שלו, ענה תשובה פשוטה, שבראייה לאחור נראית מדהימה: "שדרות ברודוויי בניו-יורק".

ישירות לשדרת ברודוויי עם 45 דולר בכיס. צ'רלי צ'פלין נכנס לניו-יורק ב-1912

אוסף אליס איילנד ורשימות הנוסעים האחרות מהווים נכס חשוב מאוד לחובבי וחוקרי היסטוריה משפחתית. החיפש במאגר החדש הינו בחינם, אבל רק מנויים יכולים לצפות גם במסמכים המקוריים. בנוסף, משתמשי MyHeritage שבנו או בונים עצי משפחה יכולים להנות מטכנולוגיית “Record Matching” אשר מבצעת התאמות אוטומטיות בין אנשים לבין רשומות היסטוריות. במקביל MyHeritage פועלת כל העת להוספת רשומות הגירה נוספות לאוסף גם לא רק מתוך ארצות הברית, אלא גם ממקומות נוספים בעולם.

השאר תגובה

האימייל שלך יישמר באופן פרטי ולא יופיע בתגובה לפוסט.

 • ד"ר מילכה צלמון


  6 בדצמבר, 2017

  מחפשת קרובי משפחה 2 אחים דודים ארנשטיין

 • מרים לנובל (לבית רוטמן)


  6 בדצמבר, 2017

  אני מחפשת קרובי משפחה מצד הורי:
  רבקה (ריבה) רוטמן מליז'נסק פולין אחות של אבי יהושע רוטמן

 • מרדכי מונין


  6 בדצמבר, 2017

  מחפש אם ידוע דודים שלי אחים של אבא שנולדו ברוסיה בסוף שנות 1890 בערך אחד מהם שמו ראובן שם אביו מרדכי צבי שם אמו שרה שם המשפחה מונין MUNIN .?

 • חנה הנדל


  8 ביוני, 2019

  מרשים מאוד!
  שמי חנה הנדל.
  1.מבקשת למצוא את תאריך מדויק של כניסתו של ארוין שוקי (צ'וקי) לארהב" ,הגיע מסין.
  יכול להיות בין השנים 1940-1944 ?וכמו כן כתובתו,,,וכל מה שידוע עליו.
  2.מבקשת כתובת, מס. טלפון, של מלכה סיני (גרושה משלמה סיני)
  מה שידוע לי, לאחרונה- גרה בברלי הילס…
  מודה מראש על עזרתכם.

 • אסנת יותם


  20 ביולי, 2019

  כל הכבוד לכם.
  אישית, אני מחפשת את שמו של אח סבתי , שימחה אלתר יתום, שהיגר לארה"ב מבסרביה (בלץ?).לא יודעת מתי. שם אמו: אסתר-חנה. שם אביו: שלמה יתום. אני מניחה שבבקשה לכניסה לארה"ב מופיעים פרטיו האישיים ואחרים.
  בתודה.