אילן היוחסין של משפחת ריבלין הוענק לנשיא המדינה

אילן היוחסין של משפחת ריבלין הוענק לנשיא המדינה

נשיא המדינה, ראובן ריבלין קיבל היום (ב') מעובדי MyHeritage אילן יוחסין ענק של משפחתו ובו לא פחות מ-16 דורות, במסגרת האירוע השנתי של חג הסוכות בבית הנשיא בירושלים, בו מארח הנשיא בסוכתו את המוני בית ישראל ושעריו של המוסד הממלכתי נפתחים בפני הקהל הרחב.

השנה, לרגל ציון 70 שנה למדינה, עמד האירוע בסימן יהדות התפוצות ובבית הנשיא הוצגו תערוכות שונות של הקהילות היהודיות ברחבי העולם. מאחר ו-MyHeritage ידועה היטב כחברה הפועלת לשימור ההיסטוריה המשפחתית ואיחודי משפחות באמצעות אילנות היוחסין, הזמינה לשכת הנשיא את עובדי החברה להציג לקהל הרחב את יכולותיה ולאפשר לבאים לבנות אילנות יוחסין בעמדות שהוצבו בחצר בית הנשיא. הקהל הרחב הגיע לעמדות השונות שהוצבו במקום ויחד עם עובדי MyHeritage בנו את אילנות היוחסין של משפחותיהם.

 

במהלך הפעילות החגיגית מסרו אנשי MyHeritage  לנשיא ריבלין אילן יוחסין ענק של משפחתו בצורת שמש, בו הוצגו 16 דורות של בני המשפחה, שנחשבת לאחת הגדולות והמתועדות בישראל. למודל תרשים השמש שנמסר לנשיא יש משמעות היסטורית מעניינת במיוחד – הוא מבוסס על אילן יוחסין שהתגלה בבתיהם של רבים מיוצאי קהילת יהדות קורפו בישראל, במהלך מחקר מקיף שעשתה החברה על הקהילה שכמעט והוחרבה כליל בשואה. המודל המקורי, ששורטט בכלי כתיבה ונשמר בבתיהם של רבים מיוצאי קהילת קורפו, היה ההשראה לפיתוח הטכנולוגי של תרשים השמש.

"ניתן לראות היטב באילן את שרשרת הדורות של משפחתי", הודה ריבלין. "משפחת ריבלין היא משפחה בעלת שורשים עמוקים ותיעוד נרחב של ההיסטוריה המשפחתית נמצא אצלי תמיד בלשכה".

 

תגיות:

הערות

כתובת הדוא"ל נשמרת פרטית ולא תוצג

  • שלייפר נתי

    3 בדצמבר, 2018

    זה נארה כנוס מענין ונסקרן