איחוד משפחה נוסף במסגרת המאגר הגנטי לילדי תימן

איחוד משפחה נוסף במסגרת המאגר הגנטי לילדי תימן
עשרות שנים של חיפושים אחרי בני משפחתה הביולוגים הגיעו לאחרונה לסיומן, כשוורדה פוקס, מאומצת שנבדקה במאגר הגנטי לילדי תימן, מזרח ובלקן שהקימה בהתנדבות חברת MyHeritage בשיתוף השדולה בכנסת בראשות ח"כ נורית קורן, קיבלה התאמה גנטית מלאה לאחותה הביולוגית, עופרה מזור. באירוע אינטימי ומרגש שלא הותיר עין אחת יבשה, פגשה פוקס לראשונה את מזור ואחות נוספת, לצד בני משפחה נוספים.

לפני כשנה וחצי הגיעה פוקס למשרדי MyHeritage כדי לבצע בדיקת DNA בחינם באירוע ההשקה של הפרויקט ההתנדבותי, שיזמו MyHeritage וקורן, בו הכריזה MyHeritage כי תקים ותממן מאגר בדיקות DNA במטרה לאחד משפחות. תוצאות הבדיקה הועלו למאגר הגנטי והוצלבו מול יתר הנבדקים הנוספים שביצעו את הבדיקה במסגרת הפרויקט. במסגרת הבדיקה מסרה פוקס עדות וסיפרה כי מוצאה הוא תימני וכי גידלוה הורים מאמצים ממוצא אשכנזי.

מימין לשמאל: ורדה פוקס ואחותה עופרה מזור

מימין לשמאל: ורדה פוקס ואחותה עופרה מזור

לאחרונה הגיעה האחות, עופרה מזור, לבצע בדיקה דומה באירוע שערכה ח"כ נורית קורן בראש העין. תוצאות בדיקתה הוצלבו אף הן ונמצאה התאמה גנטית מוחלטת של אחות ביולוגית בין מזור לפוקס.
מיד לאחר מציאת ההתאמה יצרו קשר נציגי החברה ועדכנו את שתי האחיות בתוצאה הדרמטית ולמחרת כבר הופגשו השתיים, לבקשתן.
"לא האמנתי שאמצא אותם", אמרה פוקס במפגש. "כל החיים חיפשתי את הוריי האמיתיים וכשחשבתי שזה כבר לא יקרה, גיליתי שיש לי שתי אחיות ובני משפחה רבים. זה מרגש מאד, אני עוד לא מעכלת את זה". מזור התקשתה לעצור את הדמעות כשראתה לראשונה את אחותה. "בזכות העבודה הנהדרת של MyHeritage הצלחנו לסגור מעגל עבור אמי שחלמה לפגוש את בתה ולא הספיקה בחייה, זה חלום שהתגשם".
צילום קבוצתי של המשפחה המורחבת ונציגי MyHeritage. עשרות שנים של חיפושים הגיעו לסיומן בזכות התאמת ה-DNA

צילום קבוצתי של המשפחה המורחבת ונציגי MyHeritage. עשרות שנים של חיפושים הגיעו לסיומן בזכות התאמת ה-DNA

עד היום נבדקו בחינם, במסגרת הפרויקט כ-1200 בני משפחה הסבורים כי הם קשורים לפרשה ומאומצים שמחפשים את משפחתם הביולוגית. כל מי שסבור כי הוא קשור לפרשה ומעוניין להיבדק בחינם, מוזמן להיכנס לאתר הפרויקט ולהירשם לביצוע בדיקה בחינם: myheritage.co.il/dna

הערות

כתובת הדוא"ל נשמרת פרטית ולא תוצג

 • יהודית וולפין

  5 במרץ, 2018

  יש אצלי תעודת התאזרחות של אבי לויט זאב ז"ל מ-1922 האם מעניין אתכם ?

 • אמירה

  5 במרץ, 2018

  מדהים.
  כדאי לתת נתונים כמה אנשים אכן זיהו את בני משפחתם בעקבות הפרוייקט

 • ריקי

  6 במרץ, 2018

  בעקבות הכתבה שפרסמתם על ורדה פוקס שמצאה את קרוביה:
  אם כבר פרסמתם לטובת הציבור, חשוב לציין גם את הרקע: האם ממסרה בידיעת/ לא בידיעת הוריה? באיזה שנה? מהיכן?
  קיבלה צו אימוץ כחוק? עדיף היה לפרסם בעילום שם ולשתף במידע שיכול לשפוף אור על הפרשה. הציבור יקבל מכך יותר מידע ולעשות בו שימוש.