חדש ב-MyHeritage: אוסף עצום של 463 מיליון רשומות היסטוריות מצרפת

חדש ב-MyHeritage: אוסף עצום של 463 מיליון רשומות היסטוריות מצרפת

אנו שמחים לבשר על פרסום 463 מיליון רשומות היסטוריות מצרפת, מאוגדים בתוך 5 אוספים: לידה, נישואין, מוות ושני מפקדי אוכלוסין. האוספים מעניקים את הכיסוי המקיף ביותר שקיים לגבי רשומות אוכלוסין מצרפת במאות ה-18, ה-19 ותחילת המאה ה-20. עד כה ניתן היה לגשת אליהן אך ורק דרך Filae, חברה גנאלוגית מובילה בצרפת אשר נרכשה לאחרונה על ידי MyHeritage. האוספים מקיפים כמעט כל מחלקה בצרפת וכוללים אינדקס באיכות גבוהה של הרשומות שהועתקו וכן צילום דיגיטלי של המסמכים המקוריים. מיליונים מן הרשומות האלו בלעדיים ל-MyHeritage ו-Filae, ולא ניתן למצוא אותן בשום אתר מסחרי אחר. עד סוף השנה, נפרסם ב-MyHeritage מאות מיליוני רשומות נוספות מ-Filae ובכך נבסס את מעמדנו כמקור בעל חשיבות עליונה לכל מי שחוקרים את מורשתם הצרפתית. האוספים החדשים האלו מחזקים באופן ניכר את הרשומות המוצעות על ידי MyHeritage בצרפת, עם סך של 514 מיליון רשומות צרפתיות, מה שמביא את המספר הכולל של רשומות היסטוריות ב-MyHeritage ל-15.6 מיליארד.

הנה מידע נוסף על כל אחד מן האוספים:

אוסףתיאורמספר הרשומותקישור לחיפוש

צרפת, הטבלות בכנסיות ולידות אזרחיות
אינדקס של ההטבלות והלידות שהתרחשו בצרפת מ-1650 עד 1900, כולל תמונות154,466,538 רשומות
ערכו כעת חיפוש באוסף

צרפת, נישואין בכנסיות ונישואין אזרחיים
אינדקס של טקסי הנישואין בכנסיות והנישואין האזרחיים בצרפת מ-1650 עד 1916, כולל תמונות125,341,103 רשומות
ערכו כעת חיפוש באוסף

צרפת, קבורות בכנסיות וקבורות אזרחיות

אינדקס של טקסי קבורה דתית וקבורה אזרחית מ-1650 עד 1945149,151,219 רשומותערכו כעת חיפוש באוסף

מפקד אוכלוסין
צרפת 1872
אינדקס של מפקד האוכלוסין שנערך בצרפת ב-1872, כולל תמונות
16,454,086 רשומות

ערכו כעת חיפוש באוסף

מפקד אוכלוסין
צרפת 1906
אינדקס של מפקד האוכלוסין שנערך בצרפת ב-1906, כולל תמונות17,629,052 recordsערכו כעת חיפוש באוסף

סיקור אוספי הלידה, הנישואין והמוות בצרפת

רשומות הלידות/הטבלות, הנישואין והמוות/קבורה מקיפות מאות שנים של היסטוריה צרפתית ומכילות מיליוני רישומי אוכלוסין בלעדיים שאינם מופיעים באתרים גנאלוגיים מסחריים אחרים. אוספים אלה משמשים כמקור המוביל לתיעוד אוכלוסין בצרפת, המכסים את כל המחלקות במדינה מלבד אחד, ומקיפים את רוב האוכלוסייה הצרפתית מאז המאה ה-18.

כל אחד מהאוספים מכיל רישומי קהילה כנסייתית ותיעוד אזרחי כאחד. מהמאה ה-16 החלו הכמרים המקומיים לתעד רישומי טבילה, נישואין וקבורה ביומני הקהילה. בעיצומה של המהפכה הצרפתית, בשנת 1792, הכריזה האסיפה המחוקקת כי רק לפקידים אזרחיים מורשה לתעד את האוכלוסין. לאחר מכן התבקשו ראשי הערים לאסוף רישומי לידה, נישואין ומוות. כל שלושת האוספים מכסים את צרפת שלפני המהפכה וגם שלאחר המהפכה.

באינפוגרפיקות המופיעות מטה ניתן לקבל פרטים נוספים על הסיקור הגיאוגרפי של רשומות הקהילה והרישומים האזרחיים באוספי MyHeritage. המסומן בוורוד כהה הן המחלקות המתועדות בכל אחת מתקופות הזמן וכן סוגי התיעוד.

באינפוגרפיקה הראשונה ניתן לקבל מידע על הסיקור המחלקתי של רישומי הטבלה בכנסייה, נישואין וקבורה שנאספו לפני 1792. האוספים מכסים 95 מתוך 96 המטרופולינים ו-4 מתוך 5 מטרופולינים מעבר לים.

המטרופולינים בוורוד כהה מסמן את הפרישה הגאוגרפית של רישומי לידות אזרחיות, נישואין וקבורה בצרפת באוספי MyHeritage

המחלקות בוורוד כהה מסמן את הפרישה הגאוגרפית של רישומי לידות אזרחיות, נישואין וקבורה בצרפת באוספי MyHeritage

באינפוגרפיקה הבאה ניתן לקבל מידע על הסיקור המחלקתי של רישומי הטבלה בכנסייה, נישואין וקבורה שנאספו לפני 1792.

The departments in dark pink show the geographic coverage of parish baptism, marriage, and death records in the MyHeritage French collections

המחלקות בוורוד כהה הן הפרישה הגאוגרפית של רישומי לידות אזרחיות, נישואין וקבורה בצרפת באוספי MyHeritage

צרפת, הטבלות הכנסייה ולידות אזרחיות

156 מיליון הרשומות באוסף מכילות רישומי הטבלה בכנסייה ולידות אזרחיות שנרשמו בצרפת, כולל תמונות. רבים מתיעודי הלידה הללו הם בלעדיים ל-MyHeritage ול-Filae. הרשומות באינדקס כוללות את שם היילוד, תאריך ומקום הלידה והתמונות המשויכות לרישומים מספקות מידע נוסף על הורי היילוד.

האוסף מתחיל בתקופה שבה הכמרים החלו לבצע ולתעד הטבלות של תינוקות בני-יומם, משנת 1539, וממשיך בלידות שנרשמו על ידי פקידי רישום אזרחיים בין השנים 1792 ל-1900.

רישום ההטבלות החל רשמית בשנת 1539, על פי צו של פרנסואה הראשון. בעקבות המלצות ועידת טרנטו, שהסתיימה בשנת 1563, וקנון שהוציא האפיפיור פיוס הרביעי ב-26 בינואר 1564, הונחו כמרי הקהילה לנהל רשומות כתובות של ההטבלות, כולל שם היילוד והוריו (לרוב רק רישום שמה של האם) ותאריך ההטבלה. הקנון משנת 1564, וצו נוסף בשנת 1579, היו המניעים העיקריים בקרב אנשי הכמורה לאמץ את שיטות רישום אלה. בשנת 1667, רפורמה נוספת לפי "קוד לואי" דרשה לרשום את שמה המלא של האם ולהחתים את והסנדקים. החל משנת 1736 הייתה חובה לכלול גם את תאריך הלידה בפועל של היילוד.

רישומים אזרחיים של לידות התווספו לראשונה בספטמבר 1792 וכוללים מידע נוסף כגון מקום, תאריך וזמן הרישום וכן את שם היילוד המלא, שמות ההורים (שם הנעורים של האם), גילאים, עיסוקים ומקום מגוריהם. רישום ושמירה על רישומי אוכלוסין עברו לאחריותו של ראש העיר המקומי, ששימש גם כרשם (Officer de l’Etat Civil) – אם כי תפקיד זה הועבר לעתים קרובות לפקיד אחר בעירייה. נדרש היה להודיע לרשם תוך 3 ימים על הלידות.

חפש בצרפת, הטבלות בכנסייה ולידות אזרחיות

צרפת, נישואי כנסייה ונישואים אזרחיים

אוסף זה של 126 מיליון רשומות כולל רישום נישואי כנסייה, נישואין אזרחיים וכן הודעות נבחרות על כוונה להינשא, שנרשמו בצרפת וכוללות תמונות. רבים מהרישומים הם בלעדיים ל-MyHeritage ול-Filae. רשומות האינדקס כוללות את שם החתן והכלה, תאריך נישואיהם ומקום הנישואין. לעתים קרובות ניתן למצוא פרטים נוספים על התמונה הקשורה לכל רישום, כולל מידע על תאריכי ומקום הלידה של בני הזוג, שמות הוריהם, ואם נמצא, מידע הקשור למות אחד או יותר מההורים. כמו כן כלולים שמותיהם ופרטיהם של עדים, לרוב עם תיעוד הקירבה לחתן והכלה.

במהלך המהפכה הצרפתית, והחל משנת 1792, נשלל התוקף החוקי לנישואים דתיים וזוגות אשר ביקשו להינשא נדרשו לעשות זאת באופן אזרחי. חוק שהועבר בשנת 1798 חייב את האזרחים להינשא בקנטון במקום בקומונה המקומית. חוק זה בוטל בשנת 1800, כאשר שוב הורשו לזוגות להתחתן בקומונה המקומית שלהם. למעט פרק זמן קצר זה (1789–1800), היה נהוג שלפחות אחד מבני הזוג הנישאים הינו תושב הקומונה שבה נערך טקס הנישואין האזרחיים. הרשם (Officer de l’Etat Civil) תיעד את טקס הנישואים שערך, בדרך כלל במתכונת קבועה מראש, שנכרכה כספר ונשמרה במשרדי הרשם.

חפש בצרפת, נישואין כנסייתיים ואזרחיים

צרפת, טקסי קבורה כנסייתיים ואזרחיים

אוסף זה של 149 מיליון רשומות מורכב מטקסי קבורה כנסייתיים ואזרחיים שנרשמו בצרפת וכולל תמונות. רבים מהרישומים הם בלעדיים ל-MyHeritage ול-Filae. הרישומים באינדקס מכילים את שם המנוח, תאריך ומקום הפטירה. לעתים קרובות ניתן למצוא פרטים נוספים על התמונה הקשורה לכל רישום, כולל מידע על תאריך ומקום הלידה של המנוח, מצב משפחתי (אלמנות, גירושין), כתובת מגורים, שמות הורים או שם בן/בת זוגם ולפעמים מותם של בני זוגם. בדרך כלל נרשמו מקרי מוות תוך יום או יומיים מן הפטירה בקומונה שבה מת המנוח.

בדרך כלל, לרישומים אלה יש שני עדים או מודיעים, ולעתים קרובות אחד מהם הוא קרוב משפחה של המנוח. ניתן למצוא גם שם של חייל שמת רחוק מהבית ברישומים של העיר שבה נולד, אך לרוב רשומות כמו אלה לא התווספו עד שנה או שנתיים לאחר מותו של החייל. אם ילד נולד מת, המידע על הילד ייכלל ברשומות המוות בקומונה שבה אירעה לידת המת.

חפש בצרפת, טקסי קבורה כנסייתיים ואזרחיים

מפקד אוכלוסין, צרפת 1872

אוסף זה, של מפקד האוכלוסין מ-1872, כולל 16 מיליון רשומות מ-67 מחלקות בצרפת המטרופוליטנית וכן תמונות. האוסף כולל את השמות הפרטיים, שמות המשפחה, הגילאים, מקומות הלידה ופרטי המגורים. פרטים נוספים המופיעים בתמונה המשויכת לכל רשומה כוללים משלח יד, קשרי משפחה ולאום.

MyHeritage שיפרה את האוספים האלה עוד יותר על ידי מציאת קשרים בתוך משק הבית, מה שמעניק תובנה עמוקה יותר לקשרים המשפחתיים והגדלת הסיכוי לקבל התאמות לרשומות אלו.

מפקד האוכלוסין של שנת 1872 נערך בין התאריכים 15 באפריל 1872 ל-15 במאי 1872. רישומי מפקדים מהווים על פי רוב מקור מצוין למציאת בני משפחה אשר התגוררו יחד ולזיהוי הקשר המשפחתי ביניהם, הגילאים, שנת הלידה המשוערת שלהם ומקום הלידה.

משנת 1836 עד 1936 נערך מדי 5 שנים מפקד לאומי בצרפת – למעט בשנים 1871 ו-1916. מפקד 1871 התעכב בשנה עד 1872, עקב התמוטטות האימפריה הצרפתית השנייה במהלך מלחמת צרפת-פרוסיה (הידועה בצרפת גם בשם מלחמת 1870).

חפש במפקד האוכלוסין, צרפת 1872

מפקד אוכלוסין, צרפת 1906

אוסף המפקדים הזה, משנת 1906, מורכב מ-17.6 מיליון רשומות וכולל תמונות. רשומות המפקד מאונדקסות מ-63 מחלקות בצרפת וכוללות שמות פרטיים, שמות משפחה, שנות לידה, מקומות לידה ומידע על מגורים. בדומה למפקד 1872, MyHeritage שיפר את אוסף המפקד הזה על ידי מציאת קשרים בין בני הבית, במידת האפשר. פרטים נוספים המופיעים בתמונה המשויכת לכל רשומה כוללים משלח יד, מצב משפחתי ולאום. פריז אינה נכללת באוספי 1872 ו -1906, שכן מפקד האוכלוסין החל בפריז רק בשנת 1926.

יום הספירה הרשמי של מפקד האוכלוסין הזה היה 4 במרץ 1906.

חפש במפקד האוכלוסין, צרפת 1906

רשומות לדוגמא

ניתן למצוא תיעוד של העיתונאי הצרפתי המפורסם אמיל זולא ברשומות ההטבלה בכנסייה ולידות אזרחיות. בשנת 1898 כתב זולא באומץ מכתב פתוח לנשיא צרפת כמאמר בעיתון שכותרתו "אני מאשים!", המביע מחאה על משפטו הבלתי חוקי של קצין הצבא היהודי אלפרד דרייפוס. זולא טען כי הדעה הקדומה של בית המשפט נגד בן דת אחרת הובילה את בית המשפט להרשיע את דרייפוס בבגידה ולגזור עליו מאסר עולם, למרות היעדר בולט בראיות. רשומת MyHeritage מציגה את תאריך הלידה שלו, 2 באפריל 1840; מקום הולדתו, המחוז השלישי (הישן) בפריז, Île-de-France, צרפת; והמקור, Etat-civil-Archives de Paris. הרשומה כוללת גם תמונה של הרשומה המקורית.

תיעוד לידתו של אמיל זולא

תיעוד לידתו של אמיל זולא

אוסף רשומות ההטבלה בכנסייה ולידות אזרחיות מכיל גם תיעוד של לידתה של סידוני גבריאל קולט, הסופרת, השחקנית, העיתונאית והפנטומימאית ברוכת הכישורים, המכונה בפשטות קולט. הרשומה מציגה את תאריך הלידה שלה, 29 בינואר 1873; מקום הולדתה, סן-סובר-אן-פואיסה במחוז יון, חבל בורגון-פראנש-קונטה, צרפת; ומקור המידע, Archives de l’Yonne. לצד הרשומה מופיעה תמונה של הרשומה המקורית.

רישום הלידה של קולט

רישום הלידה של קולט

אוסף נישואי הכנסייה והנישואים האזרחיים מכיל תיעוד של הסופר האהוב ז'ול ורן, הידוע בספריו המפורסמים, "מסביב לעולם בשמונים יום" ו-"20 אלף מיל מתחת למים". הרשומה מפרטת את נישואיו לאונורין מורל. טקס הנישואין התקיים ב-10 בינואר 1857 בפריז. לצד הרשומה מופיעה תמונה של הרשומה המקורית.

רישום נישואיהם של ז'ול ורן ואונורין מורל

רישום נישואיהם של ז'ול ורן ואונורין מורל

אוסף נישואי הכנסייה והנישואים האזרחיים כולל גם את תיעוד הודעת הנישואין של ז'אן ז'ורס, היסטוריון ואחד ממנהיגי התנועה הסוציאליסטית בצרפת בתחילת המאה ה-20. הרשומה קובעת שז'אן ז'ורס הכריז על נישואיו לאנטואנט מארי לואיז בואה, ב-20 ביוני 1886 באלבי, טארן, אוקסיטניה, צרפת. בנוסף למידע האינדקס, הרשומה כוללת תמונה סרוקה של הודעת הנישואין המקורית.

הודעת נישואיהם של ז'אן ז'ורס ואנטואנט מארי לואיז בואה

הודעת נישואיהם של ז'אן ז'ורס ואנטואנט מארי לואיז בואה

אוסף טקסי הקבורה כנסייתיים ואזרחיים כולל את הרשומה של הסופר הצרפתי רב ההשפעה מרסל פרוסט, הידוע ביותר בזכות הרומן שכתב, "בעקבות הזמן האבוד". הרשומה ב-MyHeritage משתפת פרטים אודות תאריך ומיקום פטירתו של פרוסט; 18 בנובמבר 1922, פריז ואת מקור המידע, Etat-civil-Archives de Paris. הרשומה כוללת גם תמונה של הרשומה המקורית.

תיעוד דבר מותו של מרסל פרוסט

תיעוד דבר מותו של מרסל פרוסט

רשומה של קלוד מונה, אחד הציירים האימפרסיוניסטים המפורסמים ביותר, ניתן למצוא באוסף מפקד האוכלוסין של 1872.

תקריב של אחד מציורי שושנת המים של מונה במוזיאון ל'אורנג'רי בפריז

תקריב של אחד מציורי שושנת המים של מונה במוזיאון ל'אורנג'רי בפריז

הרשומה מפרטת את שנת הלידה שלו, 1841; מקום הולדתו בסיין, צרפת; גילו באותה שנה, 31; ומקום מגוריו ארג'נטיל, עמק האואז, Île-de-France, צרפת. הוא כולל גם תמונה של הרשומה המקורית.

רשומה של קלוד מונה במפקד האוכלוסין משנת 1872

רשומה של קלוד מונה במפקד האוכלוסין משנת 1872

עוד רשומה ראויה לציון באוספים הצרפתיים הוא רישום המפקד של ז'אן מולן, ממנהיגי הרזיסטנס בצרפת במהלך מלחמת העולם השנייה. הרשומה מורכבת מאינדקס מקיף וכן תמונה של הרשומה. MyHeritage שיפר את אוסף המפקד הזה על ידי מציאת קשרים בין בני הבית. ניתן ללחוץ על כל שם כדי לעבור בין רשומות של בני בית שונים.

רישום של ז'אן מולן במפקד האוכלוסין

רישום של ז'אן מולן במפקד האוכלוסין

סיכום

הוספת אוספי הרשומות ההיסטוריות הללו מצרפת מביאה תועלת למיליוני חובבי גנאלוגיה צרפתיים ולשאר משתמשי MyHeritage ברחבי העולם, להם שורשים בצרפת.

החיפוש באוספי MyHeritage הוא בחינם. יתר על כן, המערכת תבצע השוואה אוטומטית בינם לבין 81 מיליון אילנות היוחסין הנמצאים ב-MyHeritage באמצעות טכנולוגיית התאמות המסמכים (Record Matches), והמשתמשים יקבלו הודעה אוטומטית על גילוי התאמות שעשויות לסייע להם להרחיב את הידע שלהם בדבר ההיסטוריה המשפחתית שלהם וכן לגלות תגליות חדשות. כדי לצפות ברשומות אלו, או כדי לשמור רשומות באילן היוחסין שבנית, עליכם להיות מנויים במסלול Data או Complete.

מקווים שתיהנו מהאוספים החדשים!